İzmir Diş İmplant Fiyatları

Dental implantlar son yıllarda hastaların ilk tercihi. Bu durumun başlıca nedeni implantların uzun ömürlü olması ve gerçek bir dişten farkı olmaması. Bu yazımızda 2020 izmir implant fiyatlarından bahsedeceğiz.

Dental implantlar titanyum ve çelik alaşımdan üretilmiş vidalardır. İmplantların ham maddesinin , diğer çelik ve metal vidalara göre ayırt edici özelliği ise , çene kemiği tarafından gerçek diş kökü sanılmasıdır. 

İzmirde 2021 yılı için implant fiyatlarında enflasyon kaynaklı bir miktar artış gözlemlendi. Fakat sağlık riske atılmaz. Sizin için en uygun fiyatta ve profesyonel bir hizmet veren diş doktoru önerebiliriz.

İZMİRDE 2021 İMPLANT FİYATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İzmir’de İmplant Fiyatları Ne Kadar ?

İzmir’de diş hekimleri fiyat politikasını verdiği hizmete göre belirliyor. Özel muayenede dental implant yaptırmak istiyorsanız sizin için daha kolay bir tedavi olacaktır. İzmir implant fiyatları konusunda İstanbul’a göre daha uygun. Hatta ülkemize implant yaptırmak için gelen turistlerin %23’ü İzmiri tercih ediyor.

2020 yılı için konuşacak olursak , çürüksüz ve iltihapsız bir dişin implant fiyatları 800-2000 TL arasında değişiyor. Bu fiyat oynamasının nedeni , implant markası ve doktor farkından kaynaklanıyor. Sağlıkta ucuza kaçılmaz , fakat bu alacağınız hizmetin hak ettiğinden fazlasını ödemeniz gerektiği anlamına gelmez.

5’ten fazla implant yaptıracaksanız , doktorunuz muhtemelen size indirim sağlayacaktır. Lakin , sağlam olan dişinizi de kaybetmek istemezsinizdir diye düşünüyoruz. Bu sebeple güvenilir bir diş hekimine gitmelisiniz. İzmir’de implant yapan diş hekimlerini merak ediyorsanız sitemiz sizlere bu konuda yol gösterici olacaktır.

İzmir İmplant Doktorları

İMPLANTLARDA FİYAT FARKI NEYE GÖRE DEĞİŞİYOR ?

Dental implantlar nano teknolojik ürünlerdir ve çene kemiğinizin onu gerçek bir diş kökü olarak görmesini sağlar. Daha öncede yazdığımız gibi , implantlar titanyumdan oluşur. Titanyum ise edinilmesi ve işlenmesi zor bir element olduğu için , İmplant’ın fiyatını titanyumun kalitesi belirler. Titanyum çeşitleri şunlardır :

SEVİYE 1 TİTANYUM : Dayanıklılığı ve saflık derecesi en yüksek olan titanyumdur. İthal implantlar genellikle seviye 1 titanyumundan oluşur.

SEVİYE 2 TİTANYUM : Dayanıklılığı ve saflık derecesi Seviye 1’den daha az olan titanyumdur. Bazı ithal ve yerli üretim markalar genellikler seviye 2 titanyumunu tercih eder.

SEVİYE 3 TİTANYUM : Dayanıklılığı ve saflık derecesi seviye 1 ve 2 den düşük olan titanyum çeşididir. Bazı yerli markalar ucuz yollu implant yapımında tercih eder.

SEVİYE 4 TİTANYUM : Kalitesi en düşük titanyumdur ve son yıllarda üretimi azalmıştır. Markası bilinmeyen dental implant firmaları tarafından piyasaya sürülür ve uzun ömürlü değildir.

İZMİR’DE EKONOMİK VE GÜVENİLİR İMPLANT YAPTIRMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Öncelikle tecrübeli ve işine saygısı olan bir diş hekimi ile anlaşmalısınız. Son yıllarda özel diş muayenelerinin sayısı arttığı için , 2020 İzmir implant fiyatlarında büyük bir değişkenlik gözlenecektir. Ekonomik durumunuz sizi yanlış kişiye yönlendirmesin. Çünkü implant yaptıracağınız yerin tecrübesi , ortam hijyeni ve operasyon sonrası ilgisi çok önemlidir. İyi bir implant hekimi olayı 3 yönden ele alandır. Ve dişlerinizin durumuna göre en iyi planı ortaya koymalıdır. Sitemizin sağ alt köşesinden veya iletişim bölümünden bizlere ulaşarak fikir danışabilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.