Tek Diş İmplant Fiyatı 2021

Tek Diş İmplant Fiyatı 2021

Günümüzde implant yaptırmak ne yazık ki eskisi kadar kolay değil. İthal olarak gelen implantlar döviz kurunun etkisiyle cep yakabiliyor. Bu sebeplerden ötürü tek diş implant yaptırmak isteyenlerin sayısı hiç az değil. Gelin tek diş implantın avantajlarına ve fiyatlarını konuşalım.

Tek diş implant yaptırmak isteyenlerin çoğu, dişini kaybetmiş kişilerden oluşuyor. Bu, darbe ile olabilir, kanal tedavisi yapılan dişin çürümesi olabilir veya gülüş bozukluğuna sebep olan çene kemiğine zarar veren bir diş olabilir. Eğer dişinizi kaybettiyseniz, implant tek çare diyebiliriz. Genelde, implant yaptıranların çoğu 6-12 diş arası için tedavi görüyor. Bunun birkaç avantajı var. Doktor İmplantlar arasında köprü kurarak maliyeti %35 oranında azaltabiliyor. Örneğin 2 implant diş düşünün ve bu iki dişin arasında bir diş daha düşünün. 2 implant, ortadaki dişi tutacaktır. Bu sayede 3 implant yerine 2 implant masrafı olacaktır. Eğer bu canınızı sıktıysa hemen moralinizi bozmayın çünkü tek diş implant yaptırdıktan sonra yine bir implant yaptırmak isterseniz, sadece 1 implant ile 2 dişiniz daha yenilenebilir.

Tek Diş İmplant Fiyatı Nedir?

İsviçreli Firmanın İmplant Çıkış Fiyatı: 120$

Türk Firmanın İmplant Çıkış Fiyatı: 80-90$

Bu fiyatların üzerine doktorunuzun tedavi ücretinide eklerseniz tek diş için implant fiyatını üç aşağı beş yukarı çıkarmış olursunuz.

Yorum Yap

Your email address will not be published.